+380 44 585-88-52 многоканальный

Відомості про тую, що допоможуть у виборі

Відомості про тую, що допоможуть у виборі

Звична для більшості людей «Туя», 

або рослина, яку уявляють під цією назвою на сьогодні має велику кількість декоративних форм. Найпоширенішим представником роду Туя є туя західна, яка була інтродукована в Європі Дж. Картером у 1534 році (батьківщина – Північна Америка). Нині туя західна налічує близько 120 декоративних форм, кількість яких постійно зростає. Назва туя або туйон походить від назви африканського дерева з пахучою деревиною, яку використовували для кадилу Греції та Римі. В англійській мові ця назва звучить Arbor-vitae – дерево життя. 

Туя західна та її форми


 – це надзвичайно цінний матеріал для озеленення враховуючи її стійкість проти негативних урбогенних факторів, зокрема забрудненого атмосферного повітря, надмірного рекреаційного ущільнення ґрунту, її рекомендують у насадження санітарно – захисних зон, вуличні посадки тощо. Однак туя західна погано реагує на ущільнення грунту, особливо у рядових посадках та живоплотах. Для підвищення естетичних якостей яких доцільно проводити систематичне формування. 

Чому туя західна змінює колір? 


Туя західна є вічнозеленою рослиною, відповідно коли взимку відбувається зміна її забарвлення виникає занепокоєння. Однак, цей процес є абсолютно природнім. Зміни літнього колориту туї західної на осінньо-зимові буро-зелені та коричнево-зелені, відбувається внаслідок зростання концентрації в клітинах каротинів, які разом з хлорофілами беруть участь у поглинанні світла рослинами.


Поделиться:

назад к списку